Zdrowotne właściwości oleju kokosowego – powrót do tradycyjnych rozwiązań!


10 stycznia 2020 Ewa 0 Comment , , ,

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się naturalne metody pielęgnacji, przy wykorzystaniu produktów pochodzenia roślinnego. Do największych faworytów ostatnich lat należy olej kokosowy nierafinowany, który ma udowodnionych wiele właściwości leczniczych oraz dobroczynnych dla zdrowia i urody. Jak wykorzystywać ten produkt, i na jakie dolegliwości jest najskuteczniejszy?

Alternatywa do smażenia!

Jak pokazują liczne badania, olej kokosowy nierafinowany jest o wiele zdrowszy niż klasycznie wykorzystywane do celów smażenia oleje roślinne czyli np. rzepakowy. Dodatkowo, taki olej kokosowy podwyższa ilość tzw. „dobrego cholesterolu” który jest potrzebny m.in. do prawidłowego funkcjonowania gospodarki hormonalnej. Dodatkowo można go stosować zarówno do smażenia potraw, jak i do zabiegów pielęgnacyjnych „na zimno”. Doskonale wybiela zęby, jako że wystarczy tylko wetrzeć go palcem w powierzchnię zębów po ich uprzednim umyciu. Wówczas po około tygodniu nasze zęby mogą odzyskać śnieżnobiałą biel. To jednak jedynie początek zalet posiadania oleju kokosowego nierafinowanego – nie bez powodu drzewo i jego owoce z którego powstaje olej jest nazywane „drzewem życia”!

Pielęgnację oprzyj o olej

Olej kokosowy nierafinowany nie tylko dobrze smakuje, ale przede wszystkim jest bogatym źródłem pożytecznych składników mineralnych, które doskonale wpływają na kondycję naszej skóry i włosów, jeżeli używamy go regularnie. Dlaczego warto mieć go w swojej szafce i jak wykorzystać jego potencjał?

  • Doskonała maseczka na włosy – olejowanie włosów nie od dzisiaj jest znane wśród miłośniczek ich pielęgnacji. Olej kokosowy nierafinowany to doskonała alternatywa drogeryjnych odżywek, a wystarczy nałożyć go na włosy jedynie raz w tygodniu, by bardzo szybko odczuć różnicę.
  • Nawilżanie skóry – dzięki wysokiej zawartości dobroczynnych składników, olej kokosowy nierafinowany świetnie sprawdza się jako zamiennik kremu do twarzy i ciała. Nie tylko nawilży, ale i napnie skórę, przywracając jej naturalny koloryt i miękkość.
  • Trądzik – na niedoskonałości skóry naturalne sposoby są najlepsze, dlatego też warto punktowo nakładać ten produkt w razie pojawienia się krostki na twarzy. Przez noc zmiana skórna przyschnie, i zagoi się o wiele szybciej!

Olej kokosowy w wersji nierafinowanej ma ogromne możliwości i potencjał, jeżeli chodzi o pielęgnację skóry oraz odpowiednie odżywianie. Nie bez powodu mieszkańcy wysp Pacyfiku, gdzie ten olej jest wykorzystywany praktycznie do każdego posiłku cieszą się dobrym zdrowiem, a odsetek występowania zawałów jest znikomy. Ten produkt można bez problemów kupić w każdym większym sklepie a także w Internecie, zatem warto wypróbować go i przekonać się na własnej skórze.

Fruit obraz autorstwa freepik - www.freepik.com